Skocz do zawartości

Audi Klub Podkarpacie używa ciasteczek. Tutaj dowiesz się czym są. Aby zaknąć tą wiadomość kliknij:    Akceptuję ciasteczka

Tanie części samochodowe do Audi w iParts.pl

Użytkowników którzy posiadali konta na starym systemie, prosimy o skorzystanie z opcji przywracania hasła żeby nie dublować sobie kont.

Jaki model Audi godny polecenia

• Zamknięty Temat jest zamknięty
40 odpowiedzi w tym temacie

#1 kubek30

kubek30

Nowincjusz

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 96 postów
  • SkądMielec

Napisano 02 luty 2014 - 08:58

Z racji tego, ze na forum sa uzytkowicy roznych modeli tej marki, mam do was pytanie...
A mianowicie jakie modele sa godne polecenia w stosunku do:
- kosztow eksploatacyjnych/czesci
- awaryjnosci
- rocznik 2000 - 2006
- ceny zakupu
- przebiegu

Oczywiscie wiem, ze wiele zalezy od poprzedniego wlasciciela, ale to poki co wylaczmy.

#2 pioto10

pioto10

Konstruktor

• Klubowicz
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 444 postów
  • SkądSędziszów Małopolski

Napisano 02 luty 2014 - 10:57

ja bym szukał tego co mam obecnie Audi A3 z silnikiem 1.9TDI, oszczędny mało pali mało awaryjny ;-) ale to zależy czy Cię taki zadowoli czy coś większego chcesz ;P
AUDI <3
Zapraszam na FP
https://www.facebook..._homepage_panel

#3 Ziomuś

Ziomuś

Administrator

• Administracja
  • 3802 postów
  • SkądRzeszów
  • Model:Audi A6 C5
  • Silnik:2,7 BiT AJK

Napisano 02 luty 2014 - 11:15

Ja bym Ci polecił A4 B6 taki rocznik 2003 z silnikiem 1,9TDi ewentualnei 1,8T :-)

www.BizzWeb.pl- Strony internetowe, grafika komputerowa!

#4 bruno

bruno

Moderator

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 804 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 02 luty 2014 - 11:50

kup coś na zwykłej pompie to bedzie tanio bo pompki już ciągną z kieszeni w razie awarii
jak benzyna to już wszystko jedno byle nie 1.8 ;p tylko coś z turbiną lub większa pojemność

bruno@audipodkarpacie.pl

#5 Lipton

Lipton

Administracja

• Administracja
  • 1034 postów
  • SkądRZE

Napisano 02 luty 2014 - 16:44

kubek30, podaj chociaż gabaryty mniej więcej

Admin_prende_a_calci_un_utente_e_un_mod_

#6 Ziomek

Ziomek

Konstruktor

• Klubowicz
  • 472 postów
  • Skądok Mielca
  • Model:A6 c5
  • Silnik:1.8T ANB

Napisano 02 luty 2014 - 20:06

- kosztow eksploatacyjnych/czesci -to chyba nie wielowachacz i nie pompki
- awaryjnosci- -wszystko się psuje;)
- rocznik 2000 - 2006 -a3,4,6
- ceny zakupu -za sam znaczek audi się sporo płaci w porównaniu nawet do VW
- przebiegu - 10letnia benzyna przebieg ok 20kkm, diesel ok 30kkm

Diesel to 1.9 na zwykłej pompie jeśli chodzi o awaryjność, o osiągi to raczej już PD, benzyna to 1.8T, łatwo zagazować, dobrze to lata tylko ciężko znaleźć coś zadbanego, FSI i TFSI to jeszcze problem i raczej się jeszcze nie gazuje.

#7 kubek30

kubek30

Nowincjusz

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 96 postów
  • SkądMielec

Napisano 03 luty 2014 - 00:46

gabaryt nieistotny, chcialbym glownie dla brata zasiegnac jakichs opini, bo po powrocie z zagranicy mysli wlasnie o jakiejs audicy.

jemu podobaja sie sedany glownie A6 od 2004 roku, ale z doswiadczenia wiem ze sa to drogie auta w eksploatacji, wiec te mu odradzam.
wiem ze z TDI-kow najbardziej wart uwagi jest silnik 1.9, ale jak jest z nowszymi wersjami innych silnikow?
no i ciekawi mnie benzynka np w A3...

ogolnie poki co chcialbym poznac opinie ludzi, ktorzy maja doczynienia z danymi modelami, potem zrobic podsumowanie i wyznaczyc horyzont na konkretne modele wyboru ;-)

#8 Lipton

Lipton

Administracja

• Administracja
  • 1034 postów
  • SkądRZE

Napisano 03 luty 2014 - 09:35

ja bym już audi nie kupował chyba że jest fanatykiem ;) i wierzy w niezawodność i to że 10letenie audi w tdi ma 160tys ;)

#9 kubek30

kubek30

Nowincjusz

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 96 postów
  • SkądMielec

Napisano 03 luty 2014 - 09:54

nie nie Lipton, az takim fanatykiem nie jest hehehe szczegolnie zdaje sobie sprawe z przebiegow jakie sa. autka rowniez nie chcialby kupowac w PL, a sprowadzic z Niemiec.

tansza obcja w zakupie nasunela sie - Skoda Oktawia lub Skoda Superb

#10 kamilb5

kamilb5

Expert

• Klubowicz
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 834 postów
  • SkądBrzozów
  • Model:Audi A4 B7 S-Line
  • Silnik:1.8T BFB+

Napisano 03 luty 2014 - 18:55

Lipton,
Każdy swoje chwali,ja jak miałbym kupować nastepne auto to napewno będzie to dalej audi. A jeśli chodzi o niezawodnośc to wypada całkiem nieźle na tle innych marek,ceny niektórych częsci wychodzą bardzo podobnie. Jeśli chodzi np o 1,8T to silnik jest rewelacyjny jeśli chodzi o mody,i potrafi naprade dużo znieść,seria jest nie do zdarcia. Spalanie 12l LPG przy mocy 207km uważam za nie duże.

210Hp/324Nm                         

Powered by Gregor Performace.

#11 Eddie

Eddie

Junior

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • SkądJarosław/Rzeszów

Napisano 04 luty 2014 - 10:24

Każdy swoje chwali

no dokładnie tak, polecanie kupna przy tak szerokim spektrum niesprecyzowanych wymagań jest bez sensu nieco. kubek30, musisz sam nieco poczytac a raczej brat musi poczytac na temat danych modeli i wersji silnikowych i sam wytypujesz cos mniej wiecej i wtedy mozna cos doprecyzowywać. Ja smigam a6 c5 z silnikem v6 2.4 no i ogólnie to jestem zadowolony bo szroty pękają w szwach jak chodzi o czesci z rynku wtórnego, do tego mam założony gaz więc na trasie bez szaleństw 10l/100 w miescie 12l/13l /100 wiec tragedi nie ma. Do minusów napewno zawieszenie wielowahaczowe ( które wymaga czestych napraw badz wywalenia pewnej gotówki i zrobienie go na raz na pożadnych częsciach) Silniki z tej gamy niestety mają tendencje do pocenia sie i podciekania( u mnie tak jest gdzies tam sie poci pod spodem i nieco przy mrozach podkapuje) co za tym idzie wymiana uszczelek nieco skąpliowana i droga no i wymiana oleju 6l oleju to sporo zwłaszcza jak sie nie leje badziewia tylko pozadny olej to sa to koszty. Ale za to poszanowany silnik odwdzęczy sie brakiem awaryjnosci oraz sądziwymi przebiegami. Ja od siebie powiem tak, jest to moje drugie audi i jesli miałbym zmieniac na kolejny samochod to zapewne były to znowu wybór audi a napewno coś z grupy VAG

#12 Lipton

Lipton

Administracja

• Administracja
  • 1034 postów
  • SkądRZE

Napisano 04 luty 2014 - 17:04

kubek30, skodę i vw bym odpuścił mimo wszystko

kamilb5, no dokładnie tak jak mówisz ;) i miałem w domu kilka sztuk audi jedno do tej pory jest ;) i generalnie nie psuły się itd. tylko każde kosztowało sporo pieniążków i było sprowadzone samemu i nie psuło się ;) ale mimo wszytsko są pewne modele innych marek które wg mnie są lepiej wykonane i w porównywalnej lub niższej cenie ;)

#13 foytek

foytek

Konstruktor

• Klubowicz
  • 474 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 04 luty 2014 - 20:54

A ja mimo to że mam Audi (póki co) i innymi też się sporo jeżdziło, to drugi raz przynajmniej na tą chwilę Audi bym nie kupił :-|.
Ceny są chore porównując to co obecnie jest dostępne na rynku, nie wspominając o wyposażeniu gdzie w Audi co jak co ale cięzko o fajnie doposażone autko.
A jeszcze do tego dochodzi fakt kto ile autem ma jeździć i jakie przebiegi robić.

#14 Ziomek

Ziomek

Konstruktor

• Klubowicz
  • 472 postów
  • Skądok Mielca
  • Model:A6 c5
  • Silnik:1.8T ANB

Napisano 04 luty 2014 - 21:50

Foytek, zaproponuj tak od siebie jakieś konkretne modele innego producenta, tak na szybkiego czym jeździłeś lub wiesz z autopsji jak stoją ceny napraw/utrzymania, dajmy na to klasa a4 lub a6, czyli mniejsze lub większe limo. Ode mnie powiem że podobają mi się silniki diesla toyoty, lepiej "idą" jak tdi, spalanie relatywne w corolli małe, nadwozia to rzecz gustu podobnie jak środek który jak dla mnie jest tam paskudny, podobnie jak nie pasuje mi pod tym względem volvo, choć linia s60 i silniki t5® w benzynie są bardzo fajne. Francuskie auta dla mnie są bardzo komfortowe, ale awaryjność i ceny napraw to różnie tutaj bywa.

#15 Lipton

Lipton

Administracja

• Administracja
  • 1034 postów
  • SkądRZE

Napisano 05 luty 2014 - 18:29

Ziomek, proponowanie aut nie ma sensu :-D bo się kłutnia zacznie ;) porównująć a4 b6 i np e46 w dieslu 1.9 i 2.0 moim zdaniem audi to szit ;) i nie bd wchodził w szczegóły ;) temat do rozwinięcia na spocie porównanie mam do audi mojego kuzyna nie to że porównuje do czegoś z czym nie miałem doczynienia ;) możecie powiedzieć że każdy swoje chwali ;) ale moja opinia jest raczej obiektywna ;) bo np pod względem napędu quattro jest trwalsze i moim zdaniem tańsze od xdrive ;) ale to można się przepychać ;) ale dużo zależy przy tym wyborze tak jak wojtek mówi od tego do czego ktoś chce auto i jakie robi przebiegi ;)

#16 foytek

foytek

Konstruktor

• Klubowicz
  • 474 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 05 luty 2014 - 21:36

Tak czy siak czy kupując A8 D3 czy BMW 7, A4 czy E46 itd dopiero z czasem użytkowania wychodzi co nas drazni, co lepiej lub gorzej sie spisuje itd

Jesli ktoś jezdzi po bułki i do kosciola w niedziele to i ładny polonez sie nada, jesli ktos gania i kreci km wiadomo że pasowało by cos wygodnego itd itd

Moje typy tu nic nie dadzą bo ja nie patrze (jesli nie musze) na auta klasy A3, A4 i inne mniejsze :)

Chociaż patrząc na A4 czy E46 skłaniam sie ku E46 :-P

#17 tomekhxc

tomekhxc

Konstruktor

• Klubowicz
  • 390 postów
  • SkądKolbuszowa
  • Model:A4 B7
  • Silnik:3.0tdi

Napisano 06 luty 2014 - 21:10

Tak czy siak czy kupując A8 D3 czy BMW 7, A4 czy E46 itd dopiero z czasem użytkowania wychodzi co nas drazni, co lepiej lub gorzej sie spisuje itd

Jesli ktoś jezdzi po bułki i do kosciola w niedziele to i ładny polonez sie nada, jesli ktos gania i kreci km wiadomo że pasowało by cos wygodnego itd itd

Moje typy tu nic nie dadzą bo ja nie patrze (jesli nie musze) na auta klasy A3, A4 i inne mniejsze :)

Chociaż patrząc na A4 czy E46 skłaniam sie ku E46 :-P

e46 .... hm no powiem tak , kolega ma, autko fajne wygodne itp itd , jednak wnetrze jakos do mnie nie przemawia .... no i ten tylny naped , lato jeszcze ok, zima-tragedia zamiata na wszystkie strony , po kilku latach jezdzenia z napedem Q nie zmienilbym na inne , jakbym robil kiedys przesiadke a napewno kiedys zmienie to tylko na jakas mocna benzyne typu s4 s6 no i w Q oczywiscie

#18 tomekhxc

tomekhxc

Konstruktor

• Klubowicz
  • 390 postów
  • SkądKolbuszowa

Napisano 06 luty 2014 - 21:21

-co do czesci jak kolega pyta wiadomo audi nie sa jedne z tanszych , zalezy co bedziesz chcial czy tam jakies zamienniki czy cos , z mojego doswiadczenia lepij dolozyc i cieszyc sie jazda a co jest tanie to jest drogie
-awaryjnosc .....hmmm kazde auto jest w jakims stopniu awaryjne zalezy jak jest , bylo uzytkowane
-roczniki , to zalezy ile kasy chcesz przeznaczyc
-ceny , wiadomo za dobre i z pewnej reki trzeba wiecej zaplacic
-przebieg , i tu jest ciekawie , wiekszosc na allegro nie przejechalo wiecej niz 178 tys , osobiscie jesli by bylo odpowiednio eksploatowane i dbane to kupilbym nawet z przebiegiem 300+
co do modeli jesli szukasz audi to juz zalezy co cie interesuje mniejsze wieksze avant sedan itp

#19 Lipton

Lipton

Administracja

• Administracja
  • 1034 postów
  • SkądRZE

Napisano 06 luty 2014 - 23:05

tomekhxc, hmm... jak e46 po lifcie lata na boki przy włączonej trakcji :-D to ciekawostka chyba że tak mówisz sugerując się że tył napęd ;)

#20 tomekhxc

tomekhxc

Konstruktor

• Klubowicz
  • 390 postów
  • SkądKolbuszowa

Napisano 07 luty 2014 - 07:30

chodzi mi otylni naped ;-) mam od drogi do domu ok 200 metrow i ajk bylo troszke zasniezone to niestety nie dalo rady a wcale nie mam pod gorke

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych