Skocz do zawartości

Audi Klub Podkarpacie używa ciasteczek. Tutaj dowiesz się czym są. Aby zaknąć tą wiadomość kliknij:    Akceptuję ciasteczka

Tanie części samochodowe do Audi w iParts.pl

Użytkowników którzy posiadali konta na starym systemie, prosimy o skorzystanie z opcji przywracania hasła żeby nie dublować sobie kont.

A6 C6 dziwny dźwięk po odpaleniu na zimnym

a6 c6 2.4

• Zamknięty Temat jest zamknięty
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Biedrona

Biedrona
  • Użytkownicy
  • 6 postów
  • SkądGalicja
  • Model:a6c6
  • Silnik:2,4

Napisano 03 październik 2016 - 20:01

Witam, 

Po odpaleniu auta po dłuższym postoju (zazwyczaj po nocy) słyszę bardzo dziwny dźwięk, pojawia się on na okres około 2 min po czym zanika, jak już zaniknie mogę odpalić auta i pracuje ok, co to może być wg Was? Na bardzo krótkim filmiku zamieszczam nagrany przeze mnie odgłos 

->

Z góry dzięki za pomoc.

#2 kamilb5

kamilb5

Expert

• Klubowicz
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 834 postów
  • SkądBrzozów
  • Model:Audi A4 B7 S-Line
  • Silnik:1.8T BFB+

Napisano 04 październik 2016 - 10:27

Rozrząd kiedy robiłeś? Sprawdz olej czy jest,bo słychać hydraulike trochę.

210Hp/324Nm                         

Powered by Gregor Performace.

#3 Biedrona

Biedrona
  • Użytkownicy
  • 6 postów
  • SkądGalicja

Napisano 04 październik 2016 - 18:23

kamilb5 rozrząd nie wiem kiedy i czy był wymieniany bo auto posiadam od paru dniu poprzedni właściciel twierdził że wymieniał jakieś rolki ale nie dał mi na to faktur więc może być sytuacja że nie był nigdy wymieniony. Niestety nie znam w moim regionie osoby co by mogła sprawdzić czy należy go wymienić czy można jeszcze jeździć.

Co do tego irytującego mnie dźwięku to czy może to być Secondary Air Injection? 

Co do poziomu oleju jest prawie pod max

Użytkownik Biedrona edytował ten post 04 październik 2016 - 20:26

#4 Ziomek

Ziomek

Konstruktor

• Klubowicz
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 472 postów
  • Skądok Mielca
  • Model:A6 c5
  • Silnik:1.8T ANB

Napisano 05 październik 2016 - 18:06

Mnie też się wydaję że hydraulikę trochę słychać, a poziom oleju to nie to samo co jego ciśnienie. Sam rozrząd też może klekotać. SAI to taki odkurzacz do tego żeby katy szybciej się grzały. Słychać to na zimnym silniku, u mnie przez chwilę rano po odpaleniu.

Co do rozrządu.Perspektywa jego wymiany nie wygląda fajnie od strony finansowej-same części to 3k+, plus robocizna a do tego trzeba motor wydzierać no i ewentualne problemy po drodze.

#5 Biedrona

Biedrona
  • Użytkownicy
  • 6 postów
  • SkądGalicja

Napisano 06 październik 2016 - 19:31

Ziomek masz na myśli poziom oleju który mierzymy bagnetem przy silniku tam mam wskazanie na zimnym prawie pod max więc oleju nie brakuje.

Orientowałem się +- w kosztach rozrządu wiem że są spore niestety ale jak trzeba to nie ma wyboru, chyba wybiorę się na czasie do Autorud na sprawdzenie samochodu. Jeżeli stwierdzą że trzeba wymienić to poszukam kogoś u siebie co się tym zajmie

Panowie czy podczas załączenia SAI mogę jechać czy podgrzewanie katów powinno odbywać się na biegu jałowym? 

#6 Ziomek

Ziomek

Konstruktor

• Klubowicz
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 472 postów
  • Skądok Mielca
  • Model:A6 c5
  • Silnik:1.8T ANB

Napisano 06 październik 2016 - 19:52

To nie jest zależne od zapiętego biegu(jak się mylę to niech ktoś mnie poprawi)

#7 iparts

iparts

Świeżak

• Użytkownicy
  • Pip
  • 17 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 październik 2016 - 10:41

Osobiście proponowałbym Ci sprawdzić i najlepiej wymienić rozrząd, skoro nie wiesz w jakim jest on stanie. Zawsze będzie to słuszniejsze posunięcie, niż oczekiwanie aż coś się urwie i będzie trzeba wyciągać cały silnik.

Zapraszamy forumowiczów do internetowego sklepu z częściami - http://www.iparts.pl/auto/audi,5.html

#8 Biedrona

Biedrona
  • Użytkownicy
  • 6 postów
  • SkądGalicja

Napisano 17 październik 2016 - 22:48

Panowie dodam jeszcze jeden filmik z dźwiękiem mojego silnika, odgłos dobiega z tylnej części serducha.
Czy to jest rozrząd?

#9 Biedrona

Biedrona
  • Użytkownicy
  • 6 postów
  • SkądGalicja

Napisano 18 październik 2016 - 17:34

Problem zlokalizowany ten dźwięk to klapki kolektora dolotowego, 

po odpięciu wężyka z podciśnieniem problem znika; teraz zastanawiam się czy jest możliwość aby jakaś firma mi je zregenerowała, jeżeli ktoś będzie miał namiary na takich szpeców to proszę o info na PW  

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych