Skocz do zawartości

Audi Klub Podkarpacie używa ciasteczek. Tutaj dowiesz się czym są. Aby zaknąć tą wiadomość kliknij:    Akceptuję ciasteczka

Tanie części samochodowe do Audi w iParts.pl

Użytkowników którzy posiadali konta na starym systemie, prosimy o skorzystanie z opcji przywracania hasła żeby nie dublować sobie kont.

A4 B5 AirBag

AirBag kontrolka

• Zamknięty Temat jest zamknięty
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 wojciechu

wojciechu
  • Użytkownicy
  • 3 postów
  • SkądOkolice Lubaczowa
  • Model:A4 B5
  • Silnik:1,9 TDI AHH

Napisano 23 październik 2017 - 19:12

Witam, posiadam Audi A4 B5 1,9 TDI AHH z 2000 roku. Od kilku dni świeci mi kontrolka AirBag, dodatkowo przy hamowaniu nawet na suchej nawierzchni (praktycznie przy każdym hamowaniu) załącza mi się ABS. Zaczęło się to od wizyty u mechanika - chciałem sprawdzić hamulce przed dalekim wyjazdem - no i po wizycie takie przeboje. Nie wiem czy to tylko przypadek czy mechanik coś zmajstrował. Doradzicie coś na to lub podacie namiary na kogoś zaufanego w Rzeszowie lub okolicach? 

Byłem przed chwilą u mechanika - próbował skasować błąd AirBag ale mówi że się nie da i chyba padł sensor. Czy już mam się oglądać za używanym czy jeszcze się wstrzymać bo może być inna przyczyna? Na dodatek zauważyłem że po odpaleniu silnik wskakuje na wysokie obroty (ok. 1200-1400) a po kilku minutach spada do 900, ale to chyba temat na inny post. Jeśli za bardzo namieszałem to przepraszam i zastosuję się do ew. rad. Pozdrawiam

Użytkownik wojciechu edytował ten post 23 październik 2017 - 20:49

#2 Ziomuś

Ziomuś

Administrator

• Administracja
  • 3802 postów
  • SkądRzeszów
  • Model:Audi A6 C5
  • Silnik:2,7 BiT AJK

Napisano 27 październik 2017 - 19:39

Raczej obroty nie mają nić do poduszek powietrznych ani ABSu. Może ten mechanik co Ci sprawdzła hamulce zruszył gdzieś czujniki ABSu i dlatego masz takie przeboje?

www.BizzWeb.pl- Strony internetowe, grafika komputerowa!

#3 wojciechu

wojciechu
  • Użytkownicy
  • 3 postów
  • SkądOkolice Lubaczowa
  • Model:A4 B5
  • Silnik:1,9 TDI AHH

Napisano 03 styczeń 2018 - 12:55

Cześć, odpisuje po długiej przerwie gdyż czekałem na jakieś wyjaśnienie mojego przypadku przez znajomych mechaników.

Więc tak:

- wymieniłem sensor AirBag, okazało się że stary padł,

- problem z ABS - okazało się że uszkodzony był jeden z czujników.

Natomiast nadal pozostaje nierozwiązana sprawa z wysokimi obrotami silnika który po odpaleniu przez kilkadziesiąt sekund chodzi normalnie -około 800-900 obrotów, po czym wskakuje na 1200 - 1400, tak przez około 1-2 minuty i silnik znów wraca do obrotów rzędu 800-900. Od jednego mechanika usłyszałem że powinienem wymienić "czujnik temperatury płynu ". Zakupiłem już nawet taki czujnik marki Febi, ale gdy pojechałem wymienić, to inny mechanik stwierdził że raczej powinienem wymienić czujnik temperatury silnika. Jako że jestem amatorem, całkowicie zbitym z tropu, proszę o jakieś rady. 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych