Skocz do zawartości

Audi Klub Podkarpacie używa ciasteczek. Tutaj dowiesz się czym są. Aby zaknąć tą wiadomość kliknij:    Akceptuję ciasteczka

Tanie części samochodowe do Audi w iParts.pl

Użytkowników którzy posiadali konta na starym systemie, prosimy o skorzystanie z opcji przywracania hasła żeby nie dublować sobie kont.

Opony wielosezonowe - warto?

• Zamknięty Temat jest zamknięty
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 adonis

adonis

Świeżak

• Użytkownicy
  • Pip
  • 31 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 16 kwiecień 2018 - 12:01

Czy ktoś z Was może jeździ na całorocznych gumach? Według tego artykułu https://blog.ucando....plusy-i-minusy/ to nie wiem czy warto pchać się w 2 komplety (lato + zima), tylko lepiej kupić jeden.

#2 decapitated

decapitated

Nowincjusz

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 67 postów
  • SkądRSR

Napisano 29 kwiecień 2018 - 11:15

Według mnie opony całoroczne to się sprawdziłyby jeżeli w zimie nie byłoby śniegu, czyli takie zimy typu jak UK, Irlandia. A niestety mieszkamy w takim klimacie i jeżeli sie mieszka z dala od dróg które są regularnie odśnieżane, to moim zdaniem lepiej jednak opony zimowe + quattro. Nie wiem jak to z drogą hamowania, ale wydaje mi sie ze całoroczne ogólnie mają dłuższą jednak drogę hamowania. No jak ze wszystkim sa plusy i minusy. 

#3 trytytka

trytytka

Świeżak

• Użytkownicy
  • Pip
  • 14 postów
  • SkądKolonia/Rzeszow
  • Model:80 B3 1.8S , A3 8L 1.6
  • Silnik:PM , AKL

Napisano 16 maj 2018 - 13:37

Mi sprawdziły się bezproblemowo w 80-ce ośce budżetowe Dębica Navigator 2, przez kilka zim a podjazd do garażu mam całkiem stromy i zwykle nie odśnieżony, i w lecie też całkiem dobrze i nie zużywają się jakoś szybciej. Kumpel  do Civica kupił górną półkę czyli Michelin Crossclimate i jest megazadowolony. Moim zdaniem tak do ok. 150KM lub jazdy głównie po mieście , wielosezonówki to najlepszy i najekonomiczniejszy wybór , no chyba że są jakieś przeciętne alusy i zimą padną (ori i dobre marki są kute a większość popularnych zwykły odlew) 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych