Skocz do zawartości

Audi Klub Podkarpacie używa ciasteczek. Tutaj dowiesz się czym są. Aby zaknąć tą wiadomość kliknij:    Akceptuję ciasteczka

Tanie części samochodowe do Audi w iParts.pl

Użytkowników którzy posiadali konta na starym systemie, prosimy o skorzystanie z opcji przywracania hasła żeby nie dublować sobie kont.

Przegub wewnętrzny

• Zamknięty Temat jest zamknięty
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 anakonda1

anakonda1

Konstruktor

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 490 postów
  • SkądPrzemyśl
  • Model:Audi b3 quattro
  • Silnik:2,3 LPG

Napisano 14 kwiecień 2013 - 14:13

Witam

mam do wymiany przegub wewnętrzny

na allegro są

http://allegro.pl/pr...3170846235.html
http://allegro.pl/pr...3129665137.html

i mam takie pytanko do was " jakiej firmy bedzie dobry ale też i tani :) bo wiadomo o co chodzi "

może w ASO maja taniej może ktoś się dowiedzieć

z góry dziękuje
było Audi 80 B2 2.0 5E rok 1984
jest Audi 90 B3 2.3 5E quattro rok 1987

#2 PuSzEk

PuSzEk

Master

• Klubowicz
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1075 postów
  • SkądRzeszów
  • Model:Audi Coupe 8B
  • Silnik:2.8 AAH

Napisano 14 kwiecień 2013 - 18:26

po pierwsze podałeś jakieś pseudo zamienniki, które jak wytrzymają miesiąc to będzie dobrze.... znając twój styl jazdy to lepiej kup coś porządnego, akurat na przegubach się nie oszczędza, jeśli chcesz mieć dłuższy czas spokój :roll: po drugie zapomnij, że w Aso będzie taniej niż w sklepie :lol:
jeśli chodzi o przegub to tylko pascal albo spidan, jeśli kupiłbyś pascala, to dokup sobie osobno do niego osłone przegubu spidana, gdyż w pascalu jest z tworzywa i szybko pęka przez co może trafić szlak przegub jak dostanie się syf

#3 anakonda1

anakonda1

Konstruktor

• Użytkownicy
  • 490 postów
  • SkądPrzemyśl

Napisano 14 kwiecień 2013 - 18:41

osłone przegubu spidana, gdyż w pascalu jest z tworzywa i szybko pęka przez co może trafić szlak przegub jak dostanie się syf

w taki sposób mi ten poszedł

#4 Tommy Gun

Tommy Gun

Master

• Klubowicz
  • 1040 postów
  • SkądRT

Napisano 14 kwiecień 2013 - 20:03

SKF, Lobro, Spidan - to bardzo dobre firmy.

Anakonda a nie miałeś przypadkiem takiego objawu że przy wyższej prędkości zaczynało telepać autem ??

#5 anakonda1

anakonda1

Konstruktor

• Użytkownicy
  • 490 postów
  • SkądPrzemyśl

Napisano 14 kwiecień 2013 - 20:12

nie telepało tylko słychać takie cykanie a teraz juz przy skręcie w lewo i ruszyć energicznie to juz słychac bardzo i wjechałem u siebie na podnośnik i osłona jest rozwalona w środku błoto wiadomo skąd :) i jest luz na tym przegubie bo można śmiało poruszać pół osią

a mi trzeba taką żeby wytrzymała trochę rajdu i off roadu :jupi: ale też nie z górnej półki bo nie stać mnie na to :roll:

#6 kamilb5

kamilb5

Expert

• Klubowicz
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 834 postów
  • SkądBrzozów
  • Model:Audi A4 B7 S-Line
  • Silnik:1.8T BFB+

Napisano 14 kwiecień 2013 - 20:51

Bez przesady nie ma potrzeby kupowania takich przegubów,bo nawet skf czy spidan Ci nie pomoże jak Ci dalej pęknie osłona i naleci błota,kup w miare tani zamiennik a podstawa to dobre opaski zaciskowe a nie czy osłona jest z tworzywa czy gumowa.

PuSzEk, Bzdura!!! Wszystkie peugeoty i renault mają osłony z tworzywa jest ona praktycznie nie do zdarcia i zazwyczaj jest do końca auta,więc nie wprowadzaj chłopa w błąd,podstawa to umiejętność montaż i dobre opaski zaciskowe i ma być wszystko ok,a jeśli chodzi o firme pascal to nie wiem co widzisz w niej dobrego,raczej tani zamiennik i tyle.

#7 bruno

bruno

Moderator

• Moderator
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 804 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 14 kwiecień 2013 - 21:28

hehe ja montowałem kilka przeg. firmy Kager i sam też taki mam i reklamacji nie miałem

bruno@audipodkarpacie.pl

#8 PuSzEk

PuSzEk

Master

• Klubowicz
  • 1075 postów
  • SkądRzeszów
  • Model:Audi Coupe 8B
  • Silnik:2.8 AAH

Napisano 15 kwiecień 2013 - 15:02

Bez przesady nie ma potrzeby kupowania takich przegubów,bo nawet skf czy spidan Ci nie pomoże jak Ci dalej pęknie osłona i naleci błota,kup w miare tani zamiennik a podstawa to dobre opaski zaciskowe a nie czy osłona jest z tworzywa czy gumowa.

PuSzEk, Bzdura!!! Wszystkie peugeoty i renault mają osłony z tworzywa jest ona praktycznie nie do zdarcia i zazwyczaj jest do końca auta,więc nie wprowadzaj chłopa w błąd,podstawa to umiejętność montaż i dobre opaski zaciskowe i ma być wszystko ok,a jeśli chodzi o firme pascal to nie wiem co widzisz w niej dobrego,raczej tani zamiennik i tyle.

po pierwsze nie mówie o osłonach z jakichś peugeotów i tym podobnych, zapewne chodzi ci o ori, więc tu jakość na pewno jest dobra, ale ja mówie tu o zamiennikach co z jakością ori na pewno nie mają nic wspólnego, weź tą osłone z pascala do ręki i poruszaj sobie, ewentualnie załóż na auto i przestań mi tu pier..., z resztą na chłopski rozum guma lepiej zachowuje się na przegubie, niż takie pseudo tworzywo niskiej jakości
Sam mówisz, że pascal tani zamiennik, czyli rozumując twój tok myślenia jest słabej jakości ale sam mu polecasz zakup "badziewia", więc w czym problem?? :roll:

a jeśli twoim zdaniem wszystko zależy tylko od osłony, a nie jakości przegubu to powodzenia życze klientom w warsztacie w którym mechanikujesz :mrgreen: typowe zagranie warsztatów samochodowych, żeby za jakiś czas odwiedzić go ponownie :roll:

jak bym nie wiedział, co nie co, to bym nie pisał, proste, po co tak naskakujesz i filozofujesz :-/

#9 daro1234567890

daro1234567890

Nowincjusz

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 58 postów
  • SkądLesko

Napisano 05 wrzesień 2014 - 11:23

RUVILLE - wytrzymał 2 miesiące :-x guma pękła
Hart - w 80 b3 2 lata i żadnych problemów :mrgreen:
czasem uda się zrobić jakiś zamiennik dobrze ale to loteria ...

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych